25. června 2022
3 minuty čtení

TOP 09 a Zelení představili kandidátku Žijeme Jihlavou. Jejím lídrem je Vít Zeman

Ve čtvrtek 23. června podepsali v Jihlavě koaliční smlouvu na čtyři roky zástupci místních organizací TOP 09 a Zelených. Jejich společnou kandidátní listinu Žijeme Jihlavou doplněnou o nezávislé kandidáty znovu do komunálních voleb povede Vít Zeman z TOP 09, který v tomto volebním období pracuje na radnici jako náměstek primátorky. Komunální volby se konají ve dnech 23. a 24. září 2022.

"Rozhodl jsem se kandidovat na primátora města Jihlavy, jinými slovy, ucházím se o příležitost pracovat úspěšně na projektech, které jsem v tomto volebním období započal," řekl Zeman novinářům na tiskové konferenci, která byla na vyhlídce Brány Matky Boží. Připomněl mimo jiné chystané projekty na podporu bytové výstavby.

Před čtyřmi lety kandidovali pod značkou Žijeme Jihlavou do jihlavského zastupitelstva vedle TOP 09 a Zelených i Piráti. Tato trojkoalice získala deset procent voličských hlasů a v zastupitelstvu obsadila čtyři místa z celkových 37. I v nynější podobě má podle Zemana koalice minimálně stejnou ambici. "Úspěchem je mít víc než 11 procent v těchto volbách," řekl.

Na druhém místě kandidátky Žijeme Jihlavou je Jakub Líčka, generální sekretář Charity ČR, třetí je Patrik Priesol ze Zelených, který pracuje v oblasti sociálního začleňování. Jako čtvrtý kandiduje manažer a spisovatel Jiří Vybíhal.

Jihlavu teď řídí Fórum Jihlava s ODS, lidovci, Piráty a koalicí Žijeme Jihlavou, v níž je TOP 09 se Zelenými.

Zdroj: čtk, Foto: Žijeme Jihlavou