12. července 2023
2 minuty čtení

To se jim bude líbit, těm Italům! Vysočina chce obnovit spolupráci s Friuli Venezia Giulia

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek udělal první krok k obnovení spolupráce se severovýchodním italským regionem Friuli Venezia Giulia, jehož hlavní město je Terst. Z hejtmanství Vysočiny odešel před několika dny oficiální přátelský dopis adresovaný prezidentovi italského regionu Massimilianu Fedrigovi, ve kterém je pozván k návštěvě Vysočiny.

„Už dříve měly Vysočina a Friuli Venezia Giulia navázány partnerské vztahy. K ukončení spolupráce došlo před 13 lety. Máme zájem o její obnovení,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. „Mé pozvání se týká konkrétně účasti na nejprestižnější sportovní akci, kterou bude v příštím roce Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Je to ideální příležitost osobně se potkat při fandění národním reprezentacím. Rád svém protějšku představím naše památky Unesco, ale zejména kompetence, které náš region má například v sociálních službách, zdravotnictví, středním školství a v dalších veřejných službách,“ dodává.

Kraj Vysočina má v současné době čtyři zahraniční partnerské regiony a spolupracuje také s Tchaj-wanem a Estonskem, velice aktivní je v Evropském regionu Dunaj-Vltava.

Zdroj: www.kr-vysocina.cz
Foto: fb hejtmana Vítězslava Schreka