22. června 2022
3 minuty čtení

To je ale macek! Jihlavský rybář bodoval na závodech u Jemnice

Rybářská sezona je v plném proudu a vedle rekreačního rybolovu si přijdou na své i sportovní rybáři, kteří se účastní mnoha rybářských závodů. Na jednom takovém v Dešné u Jemnice byl i jihlavský rybář Tomáš Nykrmajer. S více než 18kilovým kaprem obsadil první místo. Gratulujeme!

Celkový rozsah závodu, který se konal v druhém červnovém týdnu, byl 72 hodin. Tomáš Nykrmajer soutěží v týmu HALIBUTeam, parťáky mu zde jsou ještě rybáři Tomáš Procházka a Jiří Řežábek. V letošním závodě se jako tým umístili na prvním místě a zároveň se jim podařilo ulovit i největší rybu závodu.

Jedná se o takzvané závody na položenou, kde se bodují pouze amuři a kapři. Pravidla soutěže stanovila, že rybáři budou chytat na osm nejtěžších ryb nad devět kilo. Celkový počet ulovených kaprů a amurů, které se HALIBUTeamu podařilo chytit, představoval celkovou váhu 124,97 kilogramu, což vycházelo průměrně 15,6 kilogramu na jeden úlovek. Z této celkové váhy byl jeden kapr o váze 18,17 kilogramu, který byl zároveň celkově největším.

"Měli jsme ohromnou radost a poděkování patří zejména mým kolegům z týmu, dále pak pořadatelům a v neposlední řadě i sponzorům našeho týmu, Big Fish Jihlava a firmě Realitní Služby. Na soutěž se připravujeme už od zimy, kdy začínáme sledovat novinky na nadcházející sezonu, příprava se zatím vyplácí," děkuje zlatý rybář Tomáš Nykrmajer.

Autor: redakce
Foto: Tomáš Nykrmajer