10. července 2022
3 minuty čtení

Tip na hezkou akci: Oblíbené Hračkobraní chce hlavně propagovat české výrobce hraček

Máte děti? Rádi si hrajete? A upřednostňujete kvalitu nad kvantitou? Tak to si přijdete na své v Kamenici nad Lipou, kde ve středu 13. července začne už 16. ročník festivalu Hračkobraní, který potrvá do soboty 17. července. Kromě toho, že zde po několika letech bude i stavebnice Merkur, tak se můžete těšit na dílničky a kulturní program jak jinak než pro děti. ČTK to řekl Petr Pech, vedoucí Správy kulturních zařízení města Kamenice nad Lipou.

Přehlídka hračkářské výroby je na zámeckém nádvoří. Pořadatelé očekávají, že dorazí 14 výrobců. "Ono jich tam ani víc nedostaneme, jsme hodně limitovaní prostorem," řekl Pech. Výtvarných dílen, při kterých si mohou zájemci vyrobit vlastní hračku či dekoraci, bude 30.

I když Hračkobraní není hračkářským veletrhem, dokáže vedle propagace některým výrobcům zajistit i obchodní přínos. Cílem Hračkobraní je propagovat české výrobce hraček a představit alternativy k těm masově vyráběným. Zároveň chce ukázat hračky z přírodního materiálu jako současné a konkurenceschopné.

Na přípravě festivalu spolupracuje i Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze, které spravuje zámek ve městě, nebo Unie výtvarných umělců ČR, která se podílí i na ocenění Správná hračka. Uměleckoprůmyslové muzeum v kamenickém zámku trvale vystavuje svoje sbírky hraček. Loni expozici rozšířilo i do dříve nepřístupných částí zámku.

Zdroj: čtk
Foto: www.hrackobrani.cz

Dále doporučujeme