05. května 2022
2 minuty čtení

Těšíte se na májové slavnosti na náměstí? V pátek a sobotu na Masarykově náměstí

Překrásná dvoudenní akce nás čeká už v pátek 6. května a v sobotu 7. května na Masarykově náměstí. Jihlava bude vítat máj a chybět nebude ani tradiční jarmark. Akci pořádá příspěvková organizace města Brána Jihlavy.

Program v centru krajského města odstartuje v pátek v 10 hodin, kdy začne tradiční jarmark. „Lidé se mohou těšit na drobnou ukázku řemesel. Mezi vystavujícími budou kováři, brusiči skla a na vlastní oči příchozí uvidí i výrobu květinových čelenek,“ uvedla za organizátory Kateřina Vondráková.

Májový jarmark mohou zájemci navštívit také v sobotu 7. května. Stejně jako v pátek začíná v 10 hodin. Od 14 hodin se pak na Masarykově náměstí představí horácké folklorní soubory. Účast přislíbily Šípek a Pramínek z Jihlavy, Kamínek a Studánka ze Žďáru nad Sázavou nebo Borověnka ze Štěpánova nad Svratkou.  „Bude to největší jarní přehlídka horáckých souborů,“ upozornila Kateřina Vondráková. Dojede také Klobučánek z Valašských Klobouků, Drahan z Blanska a Formani ze Slatiňan.

V 15:45 se začne se samotným zaplétáním máje a od 18 hodin se návštěvníci mohou těšit na koncert JazzBandits. Společně s jarmarkem se v rámci májových slavností v sobotu na náměstí uskuteční také Den růžových vín. Začátek je naplánován na 12 a konec na 21 hodinu.  

Zdroj:  www.jihlava.cz, FB Město Jihlava