21. května 2023
2 minuty čtení

Téměř sto milionů bude stát úprava domova mládeže v Heleníně

Kraj Vysočina vybral dodavatele přístavby a úpravy domova mládeže Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava - Helenín, jejímž je zřizovatelem. Podle krajského radního pro majetek Karla Janouška by měly práce vyjít na 94,5 milionu korun, je to méně, než kraj předpokládal.

Cílem úprav domova mládeže v Heleníně je podle ředitelky školy Silvie Čermákové zvýšit kapacitu i komfort ubytování pro více než 100 žáků.
„V ideálním případě bychom školní rok 2024 už zahajovali v novém," řekla Čermáková.

Pokud kraj s vybraným dodavatelem smlouvu podepíše, mohly by práce začít v červnu. Po dobu rekonstrukce budou mít žáci zajištěné ubytování ve spolupráci s dalšími krajskými organizacemi v Jihlavě v Žižkově ulici a v ulici Karoliny Světlé.

„Jsme přichystaní na změnu provozu tak, aby to nenarušilo výuku. Dokážeme zabezpečit všechno plně v chodu, ale za pozměněných podmínek, budeme se muset uskromnit v rámci prostoru školy," řekla Čermáková.

Odhadované náklady na úpravu domova mládeže byly asi 130 milionů korun. Bylo tam více uchazečů, takže soutěž proběhla pro nás finančně dobře," řekl Janoušek.

Cílem úpravy je domov mládeže nastavit o jedno podlaží, zrekonstruovat toalety a sprchy i pokoje. Ubytovna je ve třetím až pátém podlaží. Dvě podlaží slouží pro provoz školy.

Zdroj: čtk
Foto: www.helenin.cz