12. května 2023
2 minuty čtení

Telč začne stavět další úsek cyklostezky, otevře cestu do přírody i k hradu

Telč na Jihlavsku začne letos stavět další úsek cyklostezky. Nová trasa s přírodním povrchem měřící 1,6 kilometru povede z Volevčic ke vsi Studnice. Město zároveň opraví navazující cestu, po níž se cyklisté a chodci dostanou k obci Doupě, odkud už vede místní komunikace do lesů k hradu Roštejn. Obě akce budou v součtu stát přes devět milionů korun, radnice na ně má slíbené dotace. 

Letošní investice navazují na loni dokončenou cyklostezku od Roštejnského rybníka v Telči do Volevčic. Stavba úseku do Studnic bude stát 7,5 milionu korun, město na ni dostane dotaci Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Cesta ze Studnic k obci Doupě podle Švece měří 1,4 kilometru, má rozbitý asfaltový povrch. Na jeho opravu za 1,8 milionu korun přispěje městu kraj.

Díky novým cestám se cyklistům otevře okruh měřící okolo 25 kilometrů, po němž se kromě hradu Roštejn dostanou i k oblíbenému rekreačnímu rybníku Velký Pařezitý a do obce Řásná. 

Zlepšuje se také zázemí u Roštejnského rybníka, který je také využívaný ke koupání. Město tam do léta vybuduje sociální zařízení, které v rekreačním areálu chybělo. Nově upravená bude pláž a vstup do rybníka.

U rybníka Smrk poblíž Telče zajišťuje město opravu hráze, která byla v havarijním stavu, uvedl Švec. Opravy za osm milionů korun by měly být hotové tak, aby mohla být v létě v rybníku znovu voda. Potřebuje ji tamní rekeační středisko i blízký golfový areál. Podle údajů na webu má rybník Smrk rozlohu sedm hektarů a Roštejnský rybník je dvanáctihektarový.

Zdroj: čtk
Foto: redakce

Dále doporučujeme