06. dubna 2023
2 minuty čtení

Teče voda, teče... alespoň ve většině domácností, které postihla včerejší havárie

Kvůli poruše na hlavním vodovodním potrubí pod Brněnským mostem se ve středu 5. dubna ve večerních hodinách ocitla část Jihlavy bez dodávek pitné vody.

Po včerejší havárii potrubí u zoologické zahrady začíná lidem opět téct voda. Podle pracovníků Služeb města Jihlavy, kteří na opravě pracují, může během dne tlak ještě kolísat nebo může být voda zakalená. „Porucha je opravdu rozsáhlá, je to na jedné z hlavních trubek, která zásobuje velkou část Jihlavy. Oprava bude velmi komplikovaná,“ řekl náměstek primátora Radek Popelka.

Poruchu se naštěstí povedlo najít a poškozenou část uzavřít už hodinu po jejím nahlášení. Tím bylo umožněno zásobování dalších částí Jihlavy pitnou vodou. „Špatná zpráva je ta, že náhradní trasa není tak kapacitní, takže výpadky v dodávce vody mohou a budou pokračovat. A další špatnou zprávou je to, že při zpětném tlakování trubek došlo k další poruše, která je v ulici Na Kopci. Na odstranění poruchy se samozřejmě pracuje. Prosíme proto obyvatele o trpělivost. Všichni jsou na nohou, dělají, co mají a za to jim moc děkuji," řekl Radek Popelka.

Náhradní zásobování pitnou vodou je zajištěno několika cisternami. Pracovníci Služeb města Jihlavy zároveň prosí obyvatele ulice Stavbařů, aby jim v případě problémů s vodou (změna tlaku, zákal) zavolali na číslo 704 641 500.

Bez vody se včera v Jihlavě ocitlo 15 346 lidí. Problémová oblast je dnes již markantně menší. U označených nemovitostí na www.vodasmj.cz může stále docházet ke kolísání tlaku, zákalu či zavzdušnění, případně voda nemusí téct nějaký čas vůbec. Během dneška by se situace měla stabilizovat.

Zdroj a foto: www.jihlava.cz/jezkovyoci