04. září 2023
2 minuty čtení

Svůj první školní den zažilo v Jihlavě 611 prvňáčků, 5 % z nich byly děti ukrajinské národnosti

Svůj velký den prožily dnes v Jihlavě stovky prvňáčků a jejich rodičů. Práh první třídy překročilo celkem 611 dětí, spolužáci mezi sebe přivítali i 30 dětí ukrajinské národnosti. Dalších 84 nastoupilo do přípravných tříd.

Bez ohledu na sociální situaci rodiny obdrželi všichni prvňáčci zdarma základní pomůcky. „Hodnota pomůcek je asi 500 Kč, každá škola si je nakupuje sama, proto se pomůcky mohou mírně lišit,“ prozradila Hana Ustohalová z jihlavského odboru školství.
Děti tak měli v pondělí 4. září na lavicích připravený slabikář, voskové pastelky, lepidlo, stírací tabulku, tužky, deníček, plastelínu, fixy, sadu číslic a značek, velké vodové barvy, ubrus a štětce na VV, složku barevných papírů, sešity, náčrtníky, kreslící kartony, desky na portfolia, velké desky na pracovní učebnice a drobný dárek.

Prvňáčci v Jihlavě i celém Kraji Vysočina obdrží jednotně reflexní žluté batůžky s nápisem Školák Vysočiny. Obsah batohů, který je zaměřený na bezpečnost dětí na silnici i v přírodě, pro nejmladší školáky už tradičně připravuje Kraj Vysočina.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci
Foto: Anička Rásochová