13. listopadu 2023
2 minuty čtení

Svatomartinské rohlíčky v Jihlavě opět pomáhaly

V rámci oslav příjezdu svatého Martina do Jihlavy nemohly chybět svatomartinské rohlíčky. Ty letos opět pomáhaly, částkou vyšší než 90 000 Kč.

Návštěvníci svatomartinského jarmarku měli možnost ve dvou
charitních stanech přispět na odlehčovací službu Adapta a za odměnu si odnést makové či ořechové rohlíčky. I přes nepřízeň počasí se podařilo vybrat 90 909 korun. Za odměnu se rozdalo
téměř 4 000 rohlíčků. Výtěžek poslouží na realizaci projektu „Společně pod střechou“. Tento projekt spočívá v pořízení
pergoly na zahradu odlehčovací služby Adapta. Pergola bude určena pro hendikepované klienty Adapty a poslouží jako místo, které bude vytvářet příjemné venkovní posezení pro odpočinek,
relaxaci, či různé terapeutické činnosti.

„Půjde o venkovní krytý a uzpůsobený prostor pro naše
klienty a poslouží jako místo pro setkávání a sociální interakci,“ popisuje účel pergoly Jana Nagyová, vedoucí Adapty.
I přes nepřízeň počasí se podařilo loňský výtěžek téměř zdvojnásobit. „Děkujeme návštěvníkům svatomartinských oslav za jejich štědrost a pořadatelům z Brány Jihlava za vstřícnou spolupráci,“ sdělila Jana Nagyová z Adapty. Pracovníky Adapty potěšilo i to, že za nimi zavítala a přispěla i Anna Polívková, známá česká herečka. U charitních stánků se tvořily místy fronty zájemců a o voňavé rohlíčky byl po celý den zájem.

Rohlíčky pro jihlavskou Charitu napekla partnerská pekárna Lapek, a.s.. Dobrovolníci a pracovníci odlehčovací služby vedle rohlíčků zároveň poskytovali zájemcům informace o odlehčovací službě.

Zdroj: Oblastní charita Jihlava