05. dubna 2022
3 minuty čtení

Stolní fotbálek v nadživotní velikosti, kubb a mölkky. Nejen to ve středu na náměstí v Jihlavě

Máte ve středu volno a přemýšlíte, co s časem? Zajděte na Masarykovo náměstí v Jihlavě,  kde se bude konat už pátý ročník akce Sportujeme s VŠPJ. Sportem nabitý program se bude konat ve středu 6. dubna 2022 od 11 do 17 hodin. V odpoledních hodinách si pak budou  moci návštěvníci akce vyzkoušet stolní fotbálek v nadživotní velikosti. Vstup na akci je zdarma.

Turnaje škol a institucí, ale také kubb a mölkky

Začátek akce odstartuje turnajem středních škol v lidském stolním fotbálku, ve kterém se středoškolské týmy utkají o putovní pohár a lístky na rozlučku se stadionem HC Dukla Jihlava Grand finále – Díky, legendo.

Po slavnostním vyhlášení vítězů středoškolského klání za účasti rektora VŠPJ Václava Báči, zástupců města Jihlavy a Kraje Vysočina bude následovat od 13:30 turnaj institucí. V něm změří své síly zaměstnanecký i studentský tým z VŠPJ s protivníky z jihlavského magistrátu a krajského úřadu.

Po skončení turnaje si budou moci zahrát stolní fotbálek v nadživotní velikosti od 15:30 do 17 hodin také všichni zájemci z řad široké veřejnosti.

Stolní fotbálek ale rozhodně není tím jediným, co si budete moci vyzkoušet. Pro všechny děti i dospělé bude na náměstí připravena horolezecká stěna, hokej, baseball, taekwondo, kubb či mölkky. Že nevíte, co jsou poslední dvě jmenované aktivity? Kubb je společenská venkovní hra, která má svůj původ v severských zemích. Hrají ji proti sobě týmy a jde o to, kdo první shodí soupeřovy dřevěné kubby. Möllky je dřevěná vrhací hra pocházející z Finska, podobná kuželkám. O tom, kdo vyhraje, rozhoduje nejčastěji štěstí a náhoda. Hrát ji mohou všechny věkové kategorie.

Od 18 do 19 hodin bude v tělocvičně VŠPJ probíhat měření kvality pohybu prostřednictvím monitorovacího systému QUALISYS. Tento unikátní systém, kterým je vybavena učebna pohybových aktivit, dovede prostřednictvím 3D kamer, rovnovážné plošiny a speciálního software diagnostikovat kvalitu pohybu a svalovou aktivitu v průběhu pohybových činností.

Zdroj: Tiskové zprávy města Jihlavy