06. ledna 2023
2 minuty čtení

Speciální jednotka pro ochranu jaderné elektrárny Dukovany získala nové vybavení

Policisté ze Speciální jednotky Dukovany získali nové vybavení, které bylo financováno Nadací ČEZ.
Z nadačního příspěvku ve výši 1 000 000 korun pro ně bylo v průběhu loňského roku a počátkem letošního roku pořízeno moderní vybavení potřebné pro zkvalitnění výcviku a jejich výkonu ve službě.

Veškeré pořízené vybavení zlepší současný stav, a to zejména při plnění úkolů ostrahy jaderné elektrárny. Současně umožní efektivnější využití sil a prostředků, rychlejší aktivaci útvaru a zkvalitnění řízení zákroku při případných mimořádných událostech nejen v samotné elektrárně, ale také v jejím bezprostředním okolí. Jedná se konkrétně o bundy do chladného počasí, termo ponožky, bojová trička, zateplené kalhoty a kompletní výstroj pro nově nastupující policisty, speciální střelecké brašny a defibrilátory.

Finanční prostředky z nadačního fondu v neposlední řadě přispívají pravidelně ke zlepšení podmínek při výcviku policistů zařazených v tomto útvaru. Pro náročný výcvik byly v minulosti pořízeny kupříkladu nejrůznější pomůcky určené ke zvyšování kondice v rámci tělesné přípravy, kdy se podařilo velmi vhodně dovybavit zázemí tělocvičny, zakoupit venkovní posilovací stroje nebo rafty, protože v blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany se nachází Dalešická přehrada.

 „Profesionálnímu výcviku našich policistů věnujeme dlouhodobě mimořádnou pozornost. Z tohoto důvodu je zcela nezbytné, aby byli policisté vybaveni adekvátní výzbrojí a výstrojí. Policisté kromě úkolů plynoucích z požadavků na ochranu jaderné elektrárny poskytují také asistenci svým kolegům ze služby kriminální policie a vyšetřování při nejrůznějších realizacích, kde se předpokládá zákrok proti ozbrojenému nebo jinak nebezpečnému pachateli,“ uvedl k využití nového vybavení mjr.  Bc. Tomáš Bartoš, vedoucí odboru Speciální jednotky Dukovany.

Zdroj a foto: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Dále doporučujeme