16. prosince 2022
2 minuty čtení

Sníh na silnicích Vysočiny: kamion zablokoval dálnici, komplikace jsou od časného rána, nehody zatím bez zranění

Od časného rána panují na území celého kraje problémy se sjízdností komunikací všech typů, včetně dálnici D1. Tu zablokoval kamion, který havaroval před půl pátou ráno na 156,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu a zůstal stát nepojízdný přes všechny jízdní pruhy.

"Stanovili jsme ve spolupráci se správcem komunikace objízdnou trasu, kdy vozidla sjíždějí z dálnice na 162. kilometru a zpět se na ni budou vracet na 153. kilometru. Na všechny řidiče apelujeme, aby dbali při jízdě zvýšené opatrnosti, protože silnice pokryl sníh a jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Zejména při ranní dopravní špičce očekáváme problémy," informuje tisková mluvčí Policie Kraje Vysočina Dana Čírtková

Problémy v dopravě jsou na mnoha místech

Od rána od 4.00 hodin přijala policie několik oznámení o problémech v dopravě – potíže hlásí řidiči  ze silnice I/38 Znojmo – Jihlava, z kruhového objezdu na silnici I/23 a I/38 – „bývalá Kasárenská křižovatka“ , obtížně sjízdná je silnice u obce Rybné, silnice v Kralicích nad Oslavou, silnice z Kostelce do Jihlavy a mnoho dalších. 

Policie přijala od časného rána osm oznámení o nehodách, všechny naštěstí bez zranění.

Dobře dojeďte.

Zdroj: Policie Kraje Vysočina
 

Dále doporučujeme