19. ledna 2023
2 minuty čtení

Sláva, už je sníh! O víkendu díky mrazům obnovuje svůj provoz pět sjezdovek na Vysočině

Vlekaři na Vysočině díky mrazům mohou znovu pouštět sněhová děla. Zatímco během pracovního týdne bylo možné lyžování na sjezdovkách pouze na Šacberku u Jihlavy a ve vyhrazených hodinách v Novém Jimramově na Žďársku, od pátku se bude lyžovat také na Čeřínku u Jihlavy a od soboty na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě a na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí

Na Křemešníku a v Lukách nad Jihlavou by se mohlo znovu začít lyžovat počátkem příštího týdne, předpokládá Magda Vaňková, která se stará o obě střediska. „Na Křemešníku už jsme trošku zasněžovali a v Lukách, doufám, že dneska začneme," uvedla Vaňková.

Sníh na Čeřínku využily v tomto týdnu jen děti z mateřské školy. Pro veřejnost začne vlek dlouhý 400 metrů znovu jezdit v pátek.

Přírodního sněhu zatím na Vysočině napadlo málo. Běžkaři mohou pořád využívat skoro 600 metrů dlouhý okruh s technickým sněhem v jihlavském areálu Český mlýn.

Na Vysočině budou podle meteorologů v nejbližších dnech mrazivé noci, sněžit by mělo na většině území v sobotu a v neděli.

Zdroj: čtk
Foto: Webové stránky Ski areál Šacberk