16. prosince 2022
3 minuty čtení

Situace na D1 je výrazně lepší, jen na brněnském úseku museli policisté řidiče kamionů budit. Kolony se rozjíždějí

Přinášíme aktuální informace, které se týkají dopravy zejména na páteřní komunikaci D1, kde od časného rána komplikovalo dopravu sněžení. Dopravní situace na dálnici D1 se výrazně zlepšila, na Prahu je dálnice průjezdná bez omezení, ale na brněnském úseku musejí policisté některé řidiče kamionů budit, aby se jízdní soupravy znovu rozjely. Jinak dálnice D1 by měla být průjezdná v obou směrech bez komplikací.

Největší problémy byly dnes dopoledne na Třebíčsku a částečně také na Žďársku, kde napadlo nejvíce sněhu. Tomu také odpovídá počet nehod na těchto okresech. V kraji evidují policisté od rána  na tři desítky dopravních nehod, některé si ale vyřešili řidiči cestou svých pojišťoven a sepsáním euro formuláře. Všechny nehody se zatím obešly bez  vážnějších zranění. V případě dvou nehod na Třebíčsku  eviduje Policie ČR pouze tři lehká zranění – jednalo se o preventivní vyšetření účastníků nehody ve zdravotnickém zařízení , protože si stěžovali na zdravotní obtíže po nehodě.

Ranní dopravní nehoda kamionu

Dnes patnáct minut po čtvrté hodině ranní  havarovala na 157. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu jízdní souprava složená z tahače a návěsu. Viníkem nehody byl řidič této jízdní soupravy, jednalo se o cizince, který nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat. Tento řidič se snažil o předjíždění pomaleji jedoucích vozidel a jeho jízdní souprava dostala na zasněžené vozovce do smyku, stala se neovladatelná a svou přední částí najela vpravo mimo komunikaci do travnatého příkopu, kdy zůstala odstavena přes celou šířku jízdního pásu na Prahu.

Ke zranění osob nedošlo, došlo k hmotné škodě na vozidle a na příslušenství pozemní komunikace. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Zimní výbava na vozidel byla užita. Policisté uložili řidiči na místě pokutu v příkazním řízení.

Zdroj: Policie ČR, Foto: Policie ČR, Pixabay
 

Dále doporučujeme