19. prosince 2022
2 minuty čtení

Silný vítr potrápil Vysočinu: na Havlíčkobrodsku a Jihlavsku se dnes stalo nejvíce nehod

Dopravu na Vysočině dnes ráno zkomplikoval silný vítr, kvůli kterému se tvořily sněhové jazyky. Řidiči podle mluvčí policie Dany Čírtkové hlásili problémy se sjízdností asi na 12 místech. Nejhorší byla situace na Havlíčkobrodsku a Jihlavsku, kde se také stalo nejvíc nehod. Policie jich řešila 20, lehce se při nich zranili tři lidé. Silnice zůstávají sjízdné se zvýšenou opatrností.

Nejvíc omezená byla doprava na silnici I/38 u Havlíčkova Brodu, kde provoz ráno omezila řada stojících kamionů. Podle silničářů se sypače musely na místo opakovaně vracet, vítr sníh na silnice vracel. Doprava se podle Čírtkové dopoledne zklidnila s tím, jak opadla dopravní špička.

Na kluzkou vozovku si stěžovali řidiči kamionů také u obce Jitkov. Problémy se sjízdností byly na silnici mezi Polnou a Janovicemi, mezi Kněžicemi a Brtnicí, kde se při vzájemném vyhýbání bočně střetl autobus s traktorem s vlekem. Tato nehoda se stala  krátce po sedmé hodině ranní a vlek za traktorem rozbil několik bočních oken u autobusu.  Před polednem se stala nehoda dvou osobních vozidel u obce Sázava na Žďársku. Nehoda se obešla bez zranění. Z důvodu závějí je aktuálně velmi obtížně průjezdná silnice II/360 mezi obcemi Jimramov a Pohledec.

Zdroj: čtk, Policie ČR, foto: Policie ČR