02. října 2022
2 minuty čtení

Senátní volby na Jihlavsku byly podle policie i úřadu bez excesů

Policie ani Krajský úřad Kraje Vysočina neevidují žádné nestandardní události v souvislosti s druhým kolem senátních voleb v obvodu Jihlava, kde obhájil mandát nynější předseda Senátu Miloš Vystrčil proti Janě Nagyové za ANO. Na Twitteru si totiž nejméně dva voliči stěžovali, že ve volebních místnostech dostali obálky, v nichž byly jen hlasovací lístky s kandidátkou Nagyovou. Podle Ivany Schimmerové z Krajského úřadu Kraje Vysočina to mohl být omyl, který bylo možné jednoduše řešit.

"Může se to stát, je to přehmat při chystání obálek, který se řeší tím, že si volič řekne o správné volební lístky," řekla ČTK Schimmerová. Úřad podle ní podobná pochybení při kontrolách nikde nezjistil.

Jako klidný hodnotí průběh voleb také policie. "V souvislosti s druhým kolem voleb jsme nepřijali žádné oznámení, které by se týkalo voleb, a nemuseli jsme řešit ani žádné narušení veřejného pořádku," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Miloš Vystrčil svůj mandát obhájil ziskem 60,03 procenta hlasů voličů. Janu Nagyovou volilo ve druhém kole 39,96 procenta lidí. Vyplývá to z výsledku sčítání na www.volby.cz. 

Zdroj: čtk
Foto: redakce