19. října 2022
2 minuty čtení

Seifertka slaví půl století. Na oslavu jsou zváni žáci, absolventi, kolegové i zájemci z řad veřejnosti

Na sobotu 22. října si Seifertova škola v Jihlavě připravila v rámci oslav 50. výročí svého založení bohatý program. Bývalým absolventům i pedagogům, rodičům současných žáků i široké veřejnosti se škola představí ve své současné zmodernizované podobě, chybět nebude taneční, divadelní a hudební vystoupení.

„Myslím, že zejména starší absolventi školy zaznamenají výraznou proměnu v interiérech a zaujme je i nový sportovní areál. Budou si moci popovídat s učiteli, zavzpomínat a vyfotit se v připraveném fotokoutku. Domů si pak od nás odnesou krásnou retro vzpomínku v podobě umělecky vyvedené pohlednice,“ pozval na oslavy ředitel školy Zdeněk Wohlhöfner, který tuto funkci vykonává 10 let.

Navázal na práci své předchůdkyně Stanislavy Prokešové, které dělal několik let zástupce. „Právě paní Prokešová se zasloužila o modernizaci školy. A to jak samotné budovy, tak i vzdělávání žáků. V posledních letech se navíc díky našemu zřizovateli – statutárnímu městu Jihlava – podařilo opravdu hodně věcí. Máme už zmíněný nový sportovní areál, počítačové učebny, hernu školní družiny, nový design interiéru i moderní webové stránky. Zrekonstruovali jsme také školní kuchyni, odhlučnili chodby a zajistili parkování pro zaměstnance,“ vyjmenoval Zdeněk Wohlhöfner.

Do budoucna by chtěl Zdeněk Wohlhönfer pokračovat ve zvyšování komfortu dopravy žáků ke škole a v plánu má i vybudování venkovní učebny.

Zdroj: www.mestojihlava.cz/jezkovyoci
Foto: redakce