22. října 2022
3 minuty čtení

Seifertka dnes slaví půl století. Co všechno se od jejího založení změnilo?

V redakci jsou u nás mejdany hodně v oblibě. A půl století, to už je nějaký důvod k oslavám. Tahle byla poněkud netradiční, protože oslavencem nebyl muž ani žena v nejlepším věku, ale rovnou celá škola, kterou možná někteří z vás pamatují ještě jako ZŠ Leninovu. Název ale není ani zdaleka to jediné, co se za posledních pět dekád změnilo.

„Od doby, co se škola postavila, až po dnešní podobu, je toho opravdu hodně. Úplně jiný výtvarný design z vnějšku, velký sportovní areál, jiný design školy uvnitř, nové chodby, nové logo, moderní webové stránky, věci neviditelné jako rekonstrukce školní kuchyně, moderní školní jídelna. Ale změnili se také žáci. Třídní kolektivy jsou výrazně rozmanitější, pedagogové musí řešit více různých kompetencí. Musí se starat o děti komplexně, učit zajímavě a používat moderní metody," uvedl redakci MojeJihlava.cz ředitel školy Zdeněk Wohlhőfner.

Ostatně srovnání jsme měli i vizuální. V rámci Dne otevřených dveří bylo možné porovnat dřívější výuku s tou aktuální, porovnat jste si mohli dokonce i své zeměpisné vědomosti s žáky sedmých tříd. Ehm...

Součástí procházky po budově byla také prohlídka prací studentů i blyštivých trofejí nadaných sportovců. Když mluvíme o talentu, můžeme zmínit také některé z úspěšných absolventů školy, kterými jsou například Bedřich Ščerban, Ondřej Vetchý, Martin Stránský, Jana Adámková a další.

Návštěvníci se mohli vyfotit ve fotokoutku, ochutnat dobroty z kavárny a zhlédnout taneční i divadelní představení.

Vedení školy ani v následujícíh letech nehodlá usnout na vavřínech.

„Přibývají vozidla a celkově ruch v Jihlavě. Alespoň učitelé zde mají dobré parkovací plochy, ale dopravování dětí před školu je problém. Dále bychom rádi trochu snížili hluk ve škole. Děti mají o přestávkách samozřejmě na hluk právo, proto se to snažíme řešit technicky, odhlučňovacími panely. Chceme držet krok v informatice, nabízet zajímavé volitelné předměty, třeba i druhý jazyk. Rád bych držel dobrý, schopný, pracovitý a spolehlivý tým učitelů i ostatních zaměstnanců. Když tohle funguje, je to radostnější práce," dodal Zdeněk Wohlhőfner.

Zdroj a foto: Anička Rásochová