19. prosince 2022
2 minuty čtení

S vbočenými palci dokáží zatočit v jihlavské nemocnici

Jihlavští ortopedi nově provádí unikátní operaci vbočených palců. Pacienty s tímto problém často trápí bolesti nohou i problémy s vybíráním obuvi.

Výkon, jehož výsledkem je menší otok i bolestivost, nabízí nemocnice jako jediná na Vysočině.
Jedná se o miniinvazivní přístup speciálním instrumentáriem. Pro pacienta znamená nový výkon několik výhod. Po operaci zůstane pouze několik drobných jizviček. Znamená to rychlejší hojení tkání a tím pádem také rychlejší rekonvalescenci. V případě nutnosti korekční osteotomie, neboli cílené zlomeniny kosti, a její fixaci v korigovaném postavení, používáme nejmodernější fixační osteosyntetické materiály,“ vyjmenovává primář ortopedického oddělení Ladislav Čepera.

Ve srovnání s klasickou operační metodou odchází pacient při nekomplikovaném průběhu první pooperační den do domácího ošetřování. „Po zákroku doporučujeme zafixovat nohu v pooperační botce, kterou si pacient zakoupí v naší prodejně zdravotnických potřeb. Po operaci lze došlapovat na patu, či zevní stranu chodidla. Od čtvrtého pooperačního týdne povolujeme zátěž operované končetiny s nášlapem na celu nohu a odložením berlí,“ dodává Ladislav Čepera. Na nový operační zákrok se mohu pacienti objednávat přes ortopedickou ambulanci. Zákrok je hrazený pojišťovnou.

Zdroj a foto: Nemocnice Jihlava

Dále doporučujeme