17. října 2022
2 minuty čtení

Rodiny pečující o osoby s autismem se sešly na víkendovém pobytu, který pro ně uspořádal Kraj Vysočina

O druhém říjnovém víkendu se vydaly rodiny pečující o osoby s autismem do krásného prostředí Hospodářského dvora v Bohuslavicích, aby zde společně strávily tři dny nabité sdílením, zaslouženým relaxem i radami odborníků. Řešilo se také téma Homesharingu. Třídenní pobyt měl pod taktovkou Kraj Vysočina, který tak pokračuje v podpoře rodin, které pečují o osoby s autismem. Akce se konala pod hlavičkou projektu Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra. Říjnový pobyt navázal na předešlé dva pobyty, jež se na stejném místě uskutečnily v březnových termínech.

Zasloužený odpočinek a relax

Třídenní program, na který zavítal také radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Jan Tourek, nabídl nejen vzdělávací aktivity pro dospělé a náplň pro jejich děti, ale také společné aktivity včetně zaslouženého odpočinku a relaxu.

Odborníci a asistenti pomáhali

Na akci nechyběli jak odborníci na autismus, tak odborní asistenti s praxí, kteří se během víkendového programu postarali o přítomné osoby s poruchami autistického spektra.

Homesharing

V rámci vzdělávacích aktivit se hovořilo o homesharingu, kdy byly představeny možnosti sdílené péče o děti s autismem, neformální pečující také ocenili informace o terapiích, díky kterým mohou dobít baterky, přiblížena byla rovněž nabídka sociálních služeb v Kraji Vysočina včetně portálu vysocinapecuje.cz. Na pobytu vystoupili zástupci Národního ústavu pro autismus a Rodinného Integračního Centra, kteří se dlouhodobě věnuji péči o osoby s PAS. Přínosná byla rovněž diskuze a sdílení vlastních zkušeností s ostatními pečujícími.

Zdroj: Kraj Vysočina