25. ledna 2023
2 minuty čtení

Řidič kamionu nadýchal na D1 přes dvě promile, nocoval na záchytce. Policie zahájila trestní řízení

Policie zahájila trestní řízení s šestapadesátiletým řidičem kamionu, který jel v pondělí večer po dálnici D1 opilý. Nadýchal přes dvě promile alkoholu, nocoval na protialkoholní záchytné stanici. Upozornil na něj jiný řidič. Policisté ho zastavili na 137. kilometru u Stránecké Zhoře na Žďársku. V dnešní tiskové zprávě to uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

"Celá událost pro policisty začala v pondělí 23. ledna krátce před 23:00 v noci, kdy na linku tísňového volání telefonoval řidič, který policistům oznámil, že jede po dálnici D1, je zhruba na 159. kilometru ve směru na Prahu a před ním jede velmi nebezpečně kamion," uvedla Čírtková

Od volajícího se policisté dozvěděli podrobný popis auta i registrační značku přívěsu, který byl zapojený za návěs nákladního auta Mercedes s českou registrační značkou.

Když řidiče zastavili, kromě kontroly dokladů udělali také dechovou zkoušku. Při první řidič nadýchal 2,21 promile, při opakované 2,26 promile. Policisté řidiči zabavili řidičský průkaz a odvezli ho na jihlavskou záchytku. "V úterý 24. ledna v dopoledních hodinách si policisté řidiče vyzvedli a převezli ho na policejní služebnu k provedení dalších procesních úkonů. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla Čírtková.

Ocenila všímavost řidiče, který na nebezpečnou jízdu kamionu upozornil. "Takové jednání ze strany řidiče kamionu je velice nebezpečné při jízdě po jakékoliv komunikaci. Mnohem vyšší riziko dopravní nehody však hrozí na dálnici, kde jedou vozidla vyšší rychlostí a jakýkoliv nečekaný manévr ze strany podnapilého řidiče kamionu může mít pro řidiče jedoucí za ním fatální následky," dodala Čírtková.

Zdroj: čtk, Policie ČR
 

Dále doporučujeme