27. června 2022
5 minut čtení

REPORTÁŽ: Jak to chodí na byznysové snídani v Jihlavě

V pondělí 20. června jsme byly s kolegyní Aničkou pozvané na akci, které jsme se obě zúčastnily úplně poprvé. Konala se v kulinářském prostředí Gurmandie. Když jsme doma řekly, že jdeme na akci do kuchařského studia, manželé zaplesali, že by se konečně dočkali teplých obědů. Ale teď vážně… Obě jsme se tam vydaly se zvídavou a otevřenou myslí. Jinými slovy, vůbec jsme se nevěděly, co nás čeká – tedy, že tam bude něco k jídlu, to jsme tušily, a na to jsme se připravily poctivě – přišly jsme hladové. 

ilustrační foto

A udělaly jsme dobře. Když jsme poněkud nesměle vešly, přivítali nás usměvaví lidé, některé jsme od vidění znaly, jiné tváře jsme viděly poprvé. A smála se nás taky míchaná vajíčka, voňavé grilované párečky, svěží salát s cizrnou, křupavé pečivo… a… Inu, kdo byl někdy na nějaké akci nebo na kurzu u Veroniky Doškové, tak ví, co s vařečkou umí.

Akce nese oficiální název Business for Breakfest, jedná se o celorepublikový franšízový koncept. Kořeny má v zahraničí, podobné podnikatelské kluby hodně fungují třeba v Británii.  Na Vysočině má tento klub na starosti Regina Vondrová, která byla zároveň moderátorkou přibližně devadesátiminutové akce.

Vonělo kafe, rozdávaly se vizitky, jihlavský fotograf Lukáš Kenji Vrábel fotil o sto šest (tyhle fotky jsou jeho dílem), a svým samozřejmým humorem bavil všechny přítomné. Nás na ni pozvala členka tohoto klubu, zlatnice Tereza Polanská, se kterou jsme vám nedávno přinesli na našem webu rozhovor.

Oborová exkluzivita u jednoho stolu

Co je tedy podstatou? Především sdílení, získávání a předávání kontaktů, ze kterých mohou vzniknout nové obchody a zakázky. Vhled do jiných oborů, nutno říci, že na každé snídani (i v rámci klubového členství) panuje oborová exkluzivita. To znamená, že v pondělí se tam objevily sice dvě redaktorky (protože my chodíme na snídaně zásadně spolu :-), ale jinak tam nikdo oborově „dvakrát nebyl“. Jedinečně zastoupeny zde tentokrát byly například sféry koučinku, fotovoltaiky, investic, kosmetiky, vzdělávání, řemesla i fotografování, pojišťovnictví i telekomunikací a grafický design.

Dva podnikatelé z řad stálých členů si připravili své asi desetiminutové přednášky a aktivně do nich formou diskuze zapojili i ostatní, což bylo fajn. První prezentace se týkala designu a korporátní identity, ve druhé si energická Lili připravila téma organizace pracovního času neboli time management.

A co ti hosté?

Na business snídani se scházejí pravidelně především členové klubu a ti zvou různé hosty. Každý, včetně hostů, se během cca jedné minuty představí, řekne o svých podnikatelských aktivitách, případně rovnou přednese, co aktuálně shání, potřebuje, nabízí, dělá… Jinak bychom řekly, že hosté jsou v průběhu setkání spíše v pozici pozorovatelů. Ale i my jsme se představily, řekly, co děláme, jaké máme aktivity, ale především jsme jim pověděly i o našem magazínu. Co vám budeme lhát, že se po našich vizitkách jen zaprášilo, z toho jsme měli pochopitelně radost.

Byznysové snídaně jsou v Jihlavě, potažmo na Vysočině, mladou akcí, ale je příjemné vidět, jak jsou do ní členové zapáleni a že jsou za možnost lokálního sdílení informací, zkušeností a kontaktů rádi. Přejeme klubu hodně štěstí a děkujeme za pozvání.

Připravila: Ivon Kavalierová
foto: Lukáš "Kenji" Vrábel