22. července 2022
3 minuty čtení

První den Sázavafestu přilákal do zámeckého lesoparku tisíce lidí

Počasí letošnímu ročníku festivalu ve Světlé nad Sázavou opravdu přeje, na nebi zářilo celý první den Sázavafestu slunce a na podiích se objevily hvězdy domácí hudební scény. Největším lákadlem čtvrtečního programu byl bezesporu aktuální zlatý slavík Marek Ztracený, který si dav získal už první písní. V závěru spolu s aktivním publikem vytvořil pomocí mobilů světelnou show plnou mexických vln.

Na dav fanoušků se spolehl i Mirai Navrátil, který se tradičně vydal mezi skandující návštěvníky na nafukovací matraci ve tvaru jahody. Závěrem večera rozparáděné publikum přivítalo kapelu Rybičky48 a Sto zvířat.

I druhý den celkem třídenního festivalu je na co se těšit. V line upu se v pátek objeví kapely Lucie, Olympic, Divokej Bill, zpěvačka Olga Lounová a Ben Cristovao. V sobotu celý festival uzavře Pokáč, Tomáš Klus, Mig 21, kapela No Name a zahraniční host Nico Santos.

Na bezpečnost a pořádek bude ve Světlé nad Sázavou do neděle dohlížet policie. Opatření se zúčastní policisté pořádkové, dopravní, cizinecké i kriminální policie."Hlídky budou působit především preventivně v centru města, kde by mohlo docházet k výtržnostem. Na odjezdových trasách z města pak budeme dohlížet na plynulost provozu a budeme kontrolovat řidiče," uvedl Radek Vochyán z odboru služby pořádkové policie. Sledovat situaci ve stanovém městečku a na parkovištích policii pomůže vozidlo vybavené monitorovací a záznamovou technikou.

Zdroj: redakce
Foto: redakce

 

Dále doporučujeme