07. listopadu 2022
2 minuty čtení

První adventní koncert se uskuteční 28. listopadu. Symfonický orchestr jihlavské "ZUŠky" doprovodí mezzosopranistku Kateřinu Hebelkovou

Pokud máte rádi jihlavské adventní koncerty, nastal váš čas, prodej vstupenek na koncerty ve velké gotické síni radnice začal. Město jich letos pořádá pět, vstupné je na všechny stejné - 120 korun. Vstupenky si můžete zakoupit na turistickém informačním centru v Bráně Matky Boží, kde jsou k dispozici i karty s programem koncertů. Na ostatní si zajišťují předprodej sami pořadatelé.

Na co a kdy se můžete těšit?

První adventní koncert se uskuteční
28. listopadu. Symfonický orchestr Základní umělecké školy Jihlava doprovodí mezzosopranistku Kateřinu Hebelkovou.

Druhý koncert, který pořádá statutární město Jihlava, je na programu 5. prosince. Ve velké gotické síni se představí Opera Gentlemen – Tři tenoři. 

Do Jihlavy míří také slavný český pianista a skladatel Petr Malásek, který se 12. prosince představí ve velké gotické síni s vynikající herečkou a šansoniérkou Janou Musilovou. 

Na 18. prosince je naplánovaný tradiční vzpomínkový večer věnovaný památce Václava Havla. Vzhledem k tomu, že on sám miloval jazz, připravilo město na tento večer koncertní show v podání orchestru Prague Rhythm Kings. Doprovod jim budou dělat stepaři a tanečníci z jihlavského spolku Hotch-Potch.

O den později se ve velké gotické síni představí návštěvníkům mezzosopranistka Andrea Tögel Kalivodová, sólistka Národního divadla v Praze.

Adventní hudební program na radnici zakončí 20. prosince vánoční koncert Radosti a Gaudia, dětských pěveckých sborů ZUŠ Jihlava a hostů. Předprodej vstupenek začne 13. prosince v přízemí základní umělecké školy.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci

Dále doporučujeme