24. července 2022
3 minuty čtení

Prostor i park před hlavním vlakovým nádražím se dočkají úprav k lepšímu. Vyjdou na 21 milionů

Jihlava nechá upravit prostor před hlavním vlakovým nádražím v ulici Havlíčkova, kde jsou zastávky MHD i park. Městskou zakázku dostala firma Porr. Stavební práce tam začnou příští měsíc, potrvají do poloviny června 2023. Stát budou 21 milionů korun bez daně. Vyplývá to z údajů ve věstníku veřejných zakázek a z informací, které ČTK poskytla Aneta Hrdličková z radnice. Na projekt má město slíbenou dotaci 14,2 milionu korun. Investice podle radnice zlepší podmínky pro cestující i řidiče městské dopravy. Celý prostor bude bezbariérový, přibudou chodníky a přechody pro chodce i místa pro parkování aut. Upravený bude také přilehlý park. 

Správa železnic bude podle radnice v návaznosti na tuto městskou investici bourat oddělenou budovu u výjezdu směrem k části města Hruškové Dvory. Na uvolněném místě pak budou nová parkovací místa.

Podstatně větší centrální dopravní terminál má město v plánu ve spolupráci se Správou železnic dalšími partnery vybudovat z vlakového nádraží Jihlava - město. Náměstek jihlavské primátorky Petr Ryška (ODS) novinářům letos v červnu řekl, že zahájení této stavby předpokládá v roce 2024. Projekt je rozdělený do několika etap.

Správa železnic by měla ve stanici Jihlava - město postavit novou nádražní budovu a přestavět tam nástupiště i kolejiště. Město bude mít na starosti přeložky sítí a úpravy prostranství před nádražím, vybuduje také propojku do Havlíčkovy ulice.

Zdroj: čtk
Foto. www.jihlava.cz


 

Dále doporučujeme