14. března 2023
2 minuty čtení

Projektová dokumentace k novému pavilonu a parkovacímu domu v nemocnici bude stát přes 41 milionů

Projektová dokumentace stavby nového pavilonu a parkovacího domu v Nemocnici Jihlava bude stát přes 41 milionů korun. Kraj Vysočina s dodavatelem uzavře smlouvu ve středu. Dokumentaci chce mít k dispozici za rok a půl. Při dnešním jednání krajského zastupitelstva to řekl krajský radní pro majetek Karel Janoušek (STO). Odhad nákladů na stavbu je podle dřívějších informací kraje asi 1,5 miliardy korun.

O zakázku na projekt měli zájem čtyři dodavatelé. "Vysoutěžená cena je 41,570.000 korun bez DPH," řekl Janoušek. Součástí ceny je dokumentace pro územní rozhodnutí a povolení stavby, pro provádění stavby i plán zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci či autorský dozor.

Stavba v areálu nemocnice, jejímž zřizovatelem je Kraj Vysočina, bude vznikat metodou BIM (Informační model budovy). Metoda BIM z anglického Building Information Modelling zavádí do stavebního procesu digitální technologie, vytváří se při ní správa dat budovy při jejím životním cyklu, od návrhu po demolici. Má předcházet chybám v projektové dokumentaci, urychlit výstavbu a přinést finanční úspory.

Nový pavilon rehabilitační, následné a geriatrické péče s pěti nadzemními a jedním podzemním podlažím by měl nahradit budovu současné rehabilitace, do které by mohlo přesídlit ředitelství nemocnice a ordinace. Nový pavilon bude nedaleko dnešní budovy rehabilitace. Jeho součástí bude i trakt se dvěma operačními sály.

Vedle pavilonu je plocha určená pro parkovací dům s asi 400 parkovacími místy. Objekty s dalšími budovami nemocnice propojí nové spojovací chodby.

Rehabilitační oddělení jihlavské nemocnice má podle informací na webu nemocnice 20 lůžek. Oddělení geriatrie a následné péče disponuje 70 lůžky, pět z nich je sociálních, dalších 15 lůžek je určených pro paliativní péči.

Zdroj: čtk