02. února 2023
2 minuty čtení

Pro Jihlavsko platí na pátek a sobotu výstraha před silným větrem

Český hydrometeorologický ústav vydal pro Kraj Vysočina výstrahu před velmi silným větrem, který bude přes naše území přecházet v pátek a sobotu. Výstraha zatím platí od 3. 2. od 8:00 hodin do 4. 2. do 10:00 hodin. Čerstvý západní až severozápadní vítr bude v nárazech dosahovat kolem 25 m/s (90 km/h).

Při takto silném větru může dojít k poškození stromů a lesních porostů, škodám na majetku a některých budovách, možné je přerušení elektrického vedení, ztížená chůze a úrazy. 

Nastat mohou také komplikace v dopravě z důvodu silných poryvů větru a popadaných stromů, neprůjezdnost komunikací, možnost převrácení prázdného nákladního automobilu.

Buďte opatrní, zabezpečte okna, upevněte věci

Doporučujeme sledovat vývoj situace na internetu ČHMÚ www.chmi.cz a ve sdělovacích prostředcích, sledovat dopravní zpravodajství. Zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Omezit pohyb venku i jízdy autem. Nezdržovat se a neparkovat zejména v okolí starších budov, v blízkosti větších stromů a vysokých stožárů. Nechodit do lesa a nepřibližovat se k spadlým drátům elektrického vedení. V případě nutnosti jízdy jet maximálně opatrně a pomalu. 

Zdroj: www.chmi.cz
Foto: pixabay, Policie ČR