15. června 2022
3 minuty čtení

Pro Bárku se letos poběží od jihlavského Vodního ráje

Už pátý ročník charitativního Běhu pro Bárku odstartuje v Jihlavě v sobotu 18. června. Program na podporu mobilního hospice bude zahájen ve 14 hodin, zúčastnit se mohou děti, amatérští běžci, profesionální běžci i senioři. Připraveny budou hned tři různě náročné tratě, vybrat si může každý, dle svého tempa a kondice. Provoz domácí hospicové péče podpoří účastníci svým startovným, případně zakoupením trička nebo kuchařky. 

V minulých letech tento neměřený závod vedl centrem města, letos se organizátoři rozhodli pro změnu lokality. „Chtěli jsme připravit nové tratě a naši akci směřovat spíše do přírody a malebného okolí řeky Jihlavy,“ sdělila zásadní letošní změnu Markéta Brestovská, jedna z pořadatelek. Součástí běhu je tento rok také Festival dětí, který se uskuteční v areálu Českého mlýna a v rodinném centru Robinson a nabídne bohatý program pro celou rodinu.

Za uplynulé tři ročníky se Běhu pro Bárku, který je jednou z částí celorepublikové akce Běhy pro hospice, zúčastnilo již přes 500 běžců a podařilo se  vybrat téměř 155 tisíc korun. Pro každého účastníka běhu jsou připraveny pamětní medaile, dáreček a pro děti i diplom.

Zdroj a foto: Oblastní charita Jihlava

Dále doporučujeme