08. září 2022
2 minuty čtení

Přišli jste na koncert? Pomohli jste přispět částkou 81 tisíc korun!

V sobotu 3. září se v Letním kině v Jihlavě konal jednodenní festival Přijďte na koncert, pomůžete. Letos šlo o již 20. ročník této pravidelné benefice, který připravila agentura AlternativaPro a její dobrovolníci. Návštěvníci si užili 10 hodin muziky, 14 kapel na dvou velkých pódiích a vystoupení taneční školy Nart Dance School. I letos se podle slov organizátorů podařilo uhradit kompletní náklady díky sponzorům a partnerům akce.

 „Každoročně jsme společnými silami opět pomohli dobré věci. Tentokrát putoval celý výtěžek ze vstupného jihlavskému spolku Mokřady, který pomáhá se zadržováním vody v krajině, ochraňuje přírodu a obojživelníky, vytváří tůně a mokřady,“ uvedla za AlternativuPro moderátorka akce Markéta Báťová.

Na Jihlavsku byla ten den spousta velkých událostí, i přesto jsou organizátoři s výsledkem spokojeni. „Podařilo se nám vybrat krásných 81 tisíc. Přesně takovou částku, která pomůže vyhloubit tůně u Kamenice u Jihlavy v lokalitě Železná Dolina. A navíc se letos za celých 20 let existence koncertu podařilo překročit hranici pomoci 1 milion korun. Konkrétně jde o částku 1 025 410 Kč,“ dodala Markéta Báťová.

Hudebníci vystoupili bez nároku na honorář. Do akce se zapojila vedle Statutárního města Jihlava také řada firem a podnikatelů, kterým není jedno, jak s přírodou nakládáme.

Zdroj a foto: AlternativaPro, organizátor akce Přijďte na koncert, pomůžete

Dále doporučujeme