28. dubna 2022
2 minuty čtení

Přímo k sežrání aneb Za lidojedy do jihlavského DKO

Procestujte Papu Papuu a Galapágy z pohodlí hlediště divadla DKO a nechte se unést poutavým výkladem fotografa a cestovatele Tomáše Kubeše. Přednáška a promítání bude 3. května na Malé scéně. První promítání věnované Galapágám proběhne v 17 hodin. Od 19 hodin můžete s Tomášem zavítat na Papuu Papua za posledními lidojedy a divokými obyvateli Nové Guiney.

Kdo je Tomáš Kubeš?

Fotograf, novinář a cestovatel. Fotografii se věnuje vášnivě již od dětství stejně jako cestování a poznávání odlišných kultur. Několik let prožil putováním po Africe poznáváním tohoto svého zamilovaného kontinentu. Procestoval také Asii stopem například během půlroční cesty z Vladivostoku do Prahy, nebo při dalších výpravách do Indie a Nepálu.

V současnosti fotografuje a dělá reportáže pro mnoho časopisů, navštívil více než 120 zemí světa. Vedle reportážní fotografie se věnuje také portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii. Jeho snímky a články můžete najít v Česku v mnoha časopisech, například Koktejl, Lidé a Země, včetně zahraničních médií.

Kromě oblíbené Afriky dnes objevuje také poslední původní světy na ostrově Nová Guinea. Vše kolem nás se doslova před očima mění a mnohé tradiční obyvatele země pohlcuje moderní svět, proto dokumentuje to, co již dlouho existovat v původní podobě nebude.

Kde koupit vstupenky?

Zaujal vás příběh Tomáše Kubeše? Máte rádi cestování, chcete poznat nové místo, ale nemáte teď prostor cestovat? Vstupenky na Papu Papuu jsou k zakoupení zde a na Galapágy je zakoupíte pod tímto odkazem.

Autor: Redakce, Zdroj foto: Tomáš  Kubeš