21. dubna 2022
3 minuty čtení

Přijďte v sobotu podpořit sbírkou potravin nejen seniory a matky samoživitelky

V sobotu 23. dubna proběhne po celé České republice jarní kolo Sbírky potravin, kterou pořádá Česká federace potravinových bank. Obyvatelé Jihlavy a okolí mohou přijít darovat trvanlivé potraviny a hygienické potřeby do supermarketu Lidl na ulici Okružní. Sbírka bude probíhat od 8.00 až do 18.00. Vybrané potraviny a hygienické potřeby pomohou například místním seniorům, rodičům samoživitelům, nemocným či postiženým lidem.

V současné době světem hýbe vlna solidarity a pomoci pro ukrajinské běžence, ale nesmíme zapomínat i na lidi u nás, kteří se dostali díky navyšování energii a inflace do finančních problémů a nepříznivé sociální situace.

V současné době světem hýbe vlna solidarity a pomoci pro ukrajinské běžence, ale nesmíme zapomínat i na lidi u nás, kteří se dostali díky navyšování energii a inflace do finančních problémů a nepříznivé sociální situace,“ apeluje na veřejnost Ida Kopalová Mitisková, pracovnice Záchranné sítě pod Oblastní charitou Jihlava. Za poslední půlrok evidují terénní pracovníci jihlavské Charity navýšení počtu seniorů a matek samoživitelek, kteří se ocitli v nouzi, a to zhruba až o 45 – 50%. Právě jim by měla být primárně poskytnuta potravinová pomoc ze sobotní sbírky.

V současné době je potravinový sklad Oblastní charity Jihlava téměř vydaný ze svých zásob, a tak pracovníci jihlavské Charity spolu s dobrovolníky vyhlížejí s očekáváním nadcházející sobotu. Nashromážděné potraviny a drogerie pak budou roztřízeny a Oblastní charita Jihlava je bude distribuovat lidem v nouzi, a to na základě sociálního šetření a potvrzení od konkrétního úřadu.

Ida Kopalová Mitisková se ohlíží za minulou Sbírkou potravin: „V loňském roce se vybralo v jarním kole Sbírky potravin 1 156 kg potravin a drogerie a v podzimním kole ještě o něco více 1 182 kg.“ Jihlavané darovali pro Oblastní charitu Jihlava v roce 2021 v součtu téměř 2,5 tuny potravin a drogerie. Podaří se v jarním kole dostat na podobná čísla? „To záleží jen a jen na solidaritě dárců. Předem jim děkujeme za zapojení do potravinové pomoci. “ dodává Ida Kopalová Mitisková.

Zdroj: jihlava.charita.cz

Dále doporučujeme