17. května 2022
2 minuty čtení

Přijďte otevřeně diskutovat se zastupiteli o městské dopravě a mobilitě v Jihlavě

Máte na srdci něco, co vás v jihlavské dopravě trápí? Možná i téma trochu palčivé? Chcete se veřejně se zástupci města bavit o dopravě, uzavírkách, parkování, cyklostezkách i sdílených kolech? Vedení města zve obyvatele Jihlavy i místních částí na veřejnou diskuzi o městské mobilitě. Dopravní témata budou se zájemci probírat 23. května od 17 hodin ve velké gotické síni jihlavské radnice.

Kdo nebude moci přijít osobně, může se připojit online přes známý odkaz na virtuální kavárny nebo sledovat debatu živě i ze záznamu na YouTube kanálu města Jihlavy. Za město přislíbili účast například radní Jaroslav Vymazal a David Beke, pracovníci odboru dopravy nebo za Dopravní podnik města Jihlavy předseda představenstva Radim Rovner. Hlavními tématy bude pěší a automobilová doprava, MHD a cyklodoprava.
„Cílem veřejné diskuze je probrat s lidmi aktuální a možná trochu palčivá témata jihlavské městské mobility. Například plánované změny v systému parkování, aktuální zvyšování bezpečnosti na silnicích tím, že upravujeme některé přechody, nebo aktuální uzavírky, které pro řidiče sice nejsou příjemné, ale jsou nevyhnutelné,“ uvedl k setkání v pondělí 23. května radní pro oblast dopravy Jaroslav Vymazal.

Na setkání může veřejnost s vedením města také diskutovat o využívání sdílených kol v Jihlavě, nových cyklostezkách i podpoře cyklodopravy v krajském městě

Zdroj: www.jihlava.cz, foto: redakce