25. května 2023
2 minuty čtení

Prezident Petr Pavel zahájil návštěvu Vysočiny v Pelhřimově

Prezident Petr Pavel s manželkou Evou dnes přijel na dvoudenní návštěvu Vysočiny. Oficiální návštěvu prezidenta republiky zažil kraj naposledy před čtyřmi lety, když ho v červnu 2019 navštívil Pavlův předchůdce Miloš Zeman.

Pavel s chotí zamířil nejprve do pelhřimovské základní školy, kterou navštěvují děti se speciálními potřebami vzdělávání. Při návštěvě je provází hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek. Po přesunu do Jihlavy prezidentský pár čekají další představitele kraje a městě.

V Jihlavě prezident navštíví také outdoorové sportoviště Český mlýn, kde ho čeká běh a střelba na elektronické biatlonové střelnici. Bude přítomen také slavnostnímu večeru v Horáckém divadle pořádanému u příležitosti udělení záslužných medailí složkám integrovaného záchranného systému a dalším oceněným za záchranu lidských životů.

Druhý den návštěvy bude prezident na Třebíčsku. Nejprve se v Jemnici setká se zástupci města a obcí regionu. Prohlédne si také prostory zemědělského družstva v Hrotovicích, které odpadní teplo ze své bioplynové stanice využívá i k vytápění místní školy, hotelu nebo vlastního chovu sumečka afrického. Návštěvu prezident zakončí prohlídkou Farmy Kožichovice, která od roku 2019 ve sklenících s rozlohou 3,3 hektaru pěstuje rajčata.

Zdroj: čtk
Foto: Kancelář prezidenta republiky

Dále doporučujeme