19. května 2023
2 minuty čtení

Prezident Pavel poběží s primátorem Jihlavy štafetu. Večer zavítá do Horáckého divadla

Prezident České republiky Petr Pavel s manželkou Evou navštíví 25. a 26. května Vysočinu. Prohlédne si školu i některé firmy. Návštěvu Vysočiny zahájí prezident v Pelhřimově prohlídkou základní školy, kterou navštěvují děti se speciálními potřebami vzdělávání. Prezidenta bude při návštěvě provázet hejtman kraje Vítězslav Schrek (ODS a STO). V Jihlavě se prezident setká s krajskou radou a zastupiteli i jihlavským primátorem Petrem Ryškou (ODS).

Navštíví také sportoviště Český mlýn, kde se přidá k biatlonové štafetě. "Mohu potvrdit, že pan primátor poběží s panem prezidentem biatlonovou štafetu, bude se i střílet na elektronické improvizované biatlonové střelnici," řekl ČTK Daněk. Večer stráví Pavel v Horáckém divadle, kde se uskuteční slavnostní udělování záslužných medailí členům integrovaného záchranné systému.

Druhý den návštěvy bude prezident na Třebíčsku. Navštíví Jemnici, Farmu Kožichovice nebo zemědělské družstvo v Hrotovicích.„Volba hrotovického družstva měla hned několik důvodů. Ideálně tady využívají odpadní teplo pro vytápění hned několika nejen svých objektů, vyhlášený je jejich odchov sumečků afrických, družstvo navíc příkladně hospodaří s vodou a vlastní technologické know-how bioplynové stanice,“ uvedl hejtman Schrek.

Prezident zavítá na Vysočinu po čtyřech letech. Naposledy byl v kraji Pavlův předchůdce, Miloš Zeman, v červnu 2019.

Zdroj: čtk
Foto: www.generalpavel.cz