29. července 2022
4 minuty čtení

Prázdniny v Telči začínají. Folkový festival ve městě šťastných lásek se koná počtyřicáté

Koncerty Vladimíra Merty a Vlasty Redla začíná dnes 40. ročník folkového festivalu Prázdniny v Telči, který se za dobu své existence stal festivalem multižánrovým. Festival ve městě šťastných lásek potrvá do 14. srpna. Hosty letošního folkového festivalu budou například Karel Plíhal, J.A.R., Ondřej Havelka, Iva Bittová, Javory, Dan Bárta nebo třeba Bratři Ebenové.

Ke krásnému čtyřicetiletému jubileu vznikla také výstava, které mapuje uplynulé ročníky, dále interaktivní putovní výstava v ulicích Telče, která hravým návštěvníkům přinese spoustu zábavy.

„První ročník byl jen takový pokus. Že by se Prázdniny v Telči jednou mohly stát takovým festivalem, jakým jsou dnes, jsem vůbec nečekal,“ vzpomíná zakladatel festivalu Milan „Medvěd“ Kolář a dodává: „Za těch čtyřicet let v Telči vystoupilo přes tisíc kapel a umělců na více než dvou tisících vystoupení.“

Přestože milovníci hudby, divadla a tvůrčích dílen už téměř nemají kde spát, vznikla letos nová scéna na břehu Štěpnického rybníka, na které vystoupí více než 15 buskerů, tedy pouličních umělců.

Hlavní koncerty se budou již tradičně konat na hlavním nádvoří telečského zámku. O zakončení Prázdnin v Telči se tentokrát po dvouleté pauze postarají Melody Makers v čele s Ondřejem Havelkou. Návštěvníci se pak vedle hlavního programu festivalu mohou jako vždy těšit na divadelní pohádkovou scénu v zámeckém parku a odpolední hraní na Kocouří scéně na náměstí Zachariáše z Hradce. Pro fanoušky nočních koncertů chystají pořadatelé každodenní koncerty na klubové scéně na Panském dvoře.

Zdroj: prazdninyvtelci.cz
Foto: redakce

Dále doporučujeme