28. července 2022
3 minuty čtení

Prázdniny v Telči mají 40. jubileum, slaví i zakladatel Milan Kolář

Dnes slaví svůj den Milan "Medvěd" Kolář, jihlavský rodák, který se celý život aktivně věnuje kultuře. Ke svým narozeninám si nadělil 40. ročník Prázdnin v Telči, který startuje v pátek 29. července a potrvá 17 dní. Hosty letošního folkového festivalu jsou například J.A.R., Vlasta Redl, Ondřej Havelka, Iva Bittová, Javory, Dan Bárta nebo třeba Bratři Ebenové.

Ke krásnému čtyřicetiletému jubileu vznikla také výstava, které mapuje uplynulé ročníky, dále interaktivní putovní výstava v ulicích Telče, která hravým návštěvníkům přinese spoustu zábavy.

Rodinný hudební festival stále roste a žije si již svým vlastním životem, jak zmiňuje jeho zakladatel Milan Kolář. Přestože milovníci hudby, divadla a tvůrčích dílen už téměř nemají kde spát, vznikla letos nová scéna na břehu Štěpnického rybníka, na které vystoupí více než 15 buskerů, tedy pouličních umělců.

„Tenhle jednou přijel a dotáhl to až na Oskara,“ vtipkují na facebooku pořadatelé Prázdnin v Telči u fotografie Glena Hansarda a Markéty Irglové.

Letošní ročník festivalu odstartuje nehynoucí legenda českého písničkářství a jeden z největších pamětníků festivalu Vlasta Redl. Na víkendové scéně v Panském dvoře vystoupení funková a mnoha anděly ověnčená kapela J.A.R.

Foto: Archiv Prázdnin v Telči