26. července 2022
3 minuty čtení

Požár v Národním parku České Švýcarsko pociťují i Jihlavané

S požárem, který v neděli 24. července zasáhl Národní park České Švýcarsko, se aktuálně snaží vypořádat více než čtyři sta hasičů s technikou z celé republiky. Vzhledem k tomu, že hoří na přibližně 30 hektarech lesa, pomoc nabídly už i okolní státy.

Od dnešního rána evidují hasiči velký počet telefonátu s dotazy na zápach kouře v ovzduší z nejrůznějších míst České republiky, včetně Jihlavy. Na veřejnost se proto obrací s prosbou, aby v tomto specifickém případě, tedy pokud nezaznamenali plameny, zvážili, zda volat na tísňové linky. Dále doporučují omezit větrání, přestože nejde o toxický ani jinak nebezpečný kouř.

Hřensko přes noc museli opustit obyvatelé i turisté z tamních hotelů. Podle náčelníka štábu velitele zásahu Jiřího Hykla zatím nemusela na místě zasahovat zdravotnická záchranná služba. Evidovány jsou drobná zranění hasičů.

Podle předběžných informací shořelo asi šest domů, Národní pak České Švýcarsko uvažuje o pomoci lidem, kterým oheň vzal obydlí. Pomoc lidem, kterým oheň vážně poškodil majtetek, nabízí také Úřad práce ČR.

Foto: Michal Turek, Seznam.cz