15. prosince 2022
2 minuty čtení

Pospěšte si do jihlavského muzea. V lednu se uzavírá, znovu ho budete moci navštívit patrně v červnu 2023

Určitě jste si všimli, že na konci listopadu skončila první fáze oprav fasád expozičních domů Muzea Vysočiny Jihlava na Masarykově náměstí. Od ledna 2023 se práce přesouvají dovnitř, měnit se budou stálé expozice – ty stávající byly otevřeny v roce 2007 a po patnáctiletém „užívání“ si už určitě nějakou inovaci zaslouží. Některé celky se dočkají vylepšení, ale třeba historická sekce dostane úplně novou tvář. Návštěvníci se mohou těšit i na naprosté novinky. Nicméně důležitá informace v tuto chvíli je, že pokud chcete vyrazit do jihlavského muzea, pospěšte si, od ledna bude uzavřené, některé výstavy budou probíhat jen v Kavárně Muzeum. Pozastaveny budou i některé edukační aktivity muzea.

Co ještě můžete vidět?

Mimo dosluhujících stálých expozic můžete na muzejní půdě vidět výstavu Archeologické výzkumy, objevy a nálezy na Třebíčsku, na muzejních arkádách jsou ke zhlédnutí nejen vítězné snímky z Photographia Natura 2022. V mázhausu pokračuje benefiční výstava Medvídek a v malém výstavním sále připomínáme letošní životní jubileum našeho zoologa Pavla Bezděčky.

Pozastaveny budou i některé edukační aktivity

Na expozice je vázána i naše lektorská činnost, proto budou některé edukační aktivity od nového roku pozastaveny. Stále je k dispozici náš Malovaný sál, takže přednášky a vybrané programy budou realizovány právě zde. 

Výstavy se v prvním pololetí budou konat pouze v Kavárně Muzeum. Mimo jiné se kavárenští hosté mohou těšit na obrazy Jarky Pokorné či na fotografie Milana Skořepy.

 

Expoziční budovy se počátkem roku uzavřou a předběžný termín pro jejich otevření je stanoven na červen 2023. O znovu otevření bude Muzeum Vysočiny Jihlava informovat i na svých sociálních sítích, proto je sledujte.

Zdroj: Tisková zpráva Muzeum Vysočiny Jihlava
 

Dále doporučujeme