12. září 2023
2 minuty čtení

Policisté z Vysočiny jsou machři. V celorepublikovém mistrovství obhájili loňské prvenství

Soutěž krajských pořádkových jednotek vyhráli policisté z Vysočiny. Pětičlenný tým obhájil letos loňské prvenství v této soutěži.

Soutěž, která obsahuje devět náročných disciplín, ve kterých si jednotliví závodníci sáhli na úplné dno, zvládli při celorepublikovém mistrovství krajských pořádkových jednotek a ochranné služby nejlépe policisté z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Letošní soutěž se uskutečnila v obci Budislav v Pardubickém kraji. Policisté z Vysočiny ovládli soutěž i v loňském roce a letos se jim podařilo loňské prvenství obhájit.

Srovnávacího závodu se zúčastnilo celkem jedenáct týmů z krajských ředitelství a tým Speciální jednotky ochranné služby
Policie České republiky. Pětičlenné týmy policistů, kteří jsou v rámci svých ředitelství zařazeni do družstev krajských pořádkových jednotek, si při soutěži prověřily fyzickou zdatnost, fyzickou sílu, obratnost, chladnou hlavu při řešení záhady zamčeného pokoje nebo střelecký um.

Podporu soutěžícím policistům vyjádřil svou přítomností také policejní prezident genpor. Martin Vondrášek, který následně ocenil jejich nasazení a předvedené výkony. Při té příležitosti kolegům také poděkoval za jejich nelehkou službu při zabezpečování veřejného pořádku.
„Nikdy není snadné v jakémkoliv závodě zvítězit, ale mnohem obtížnější je další rok prvenství obhájit. Policistům z našeho krajského ředitelství se to podařilo a já jsem na jejich výkony právem pyšný. Dokázali dokonale pracovat v týmu, kdy se musel jeden na druhé spolehnout a výsledek se dostavil,“ uvedl brig. gen. Mgr. Miloš Trojánek, ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Zdroj a foto: Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina