21. července 2023
2 minuty čtení

Policisté v rámci preventivní akce upozorňovali na bezpečnost u vody

Ve čtvrtek 20. července proběhla jako každoročně v letních měsících jedna z preventivních akcí v rámci celorepublikového projektu s názvem „Bezpečně u vody“. Policisté z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina tentokrát navštívili koupaliště v Lukách nad Jihlavou.

Preventivní akce byla zaměřena na osoby, které chodí k vodě trávit svůj volný čas, tedy návštěvníky koupališť, či různých vodních ploch. Cílem tohoto preventivního projektu je návštěvníkům koupaliště, kteří si zde užívají horkých letních
dnů poradit, jak se bezpečně u vody chovat. Návštěvníci se mohou dozvědět zajímavé preventivní rady také o tom, jak se chovat na vodě, jak mají na lodích a plavidlech dodržovat všechna bezpečnostní pravidla nebo také zda věnují dostatečnou pozornost u vody svým nezletilým dětem.

Základní bezpečnostní pravidla pro bezpečný pohyb u vody:
- neskákejte do „neznámé vody“
-  děti neplavce mějte u vody neustále pod dohledem
- dítě vybavte plaveckými pomůckami odpovídajícím jeho schopnostem
- u vody i ve vodě věnujte pozornost svému zdravotnímu stavu
- na lodích a jiných plavidlech dodržujte všechna bezpečnostní pravidla
- v horkých dnech není doporučena nadměrná konzumace alkoholu

V rámci preventivní akce návštěvníci od policistů dostali letáček s preventivními radami i drobné preventivní předměty, jako např. praktická pouzdra s náplastmi, pro děti několik předmětů
pro vodní hry jako je létající talíř, nafukovací balón a další. I v letošním roce je preventivní akce „Bezpečně u vody“ propojena s projektem „Řídím, piju nealko pivo“, na kterém spolupracuje Policie České republiky s Českým svazem pivovarů a sladoven, jež v rámci akce dodali různé druhy nealkoholického piva.

Zdroj a foto: Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina