12. ledna 2023
2 minuty čtení

Policisté ráno kontrolovali parkovací kázeň kamioňáků na dálnici. Zjistili 31 přestupků

Pět policejních hlídek z Dálničního oddělení ve Velkém Beranově a z oddělení silničního dohledu se dnes v časných ranních hodinách v době od čtyř do sedmi hodin zaměřilo v rámci mimořádného dopravně bezpečnostního opatření na kontrolu řidičů kamionů na dálnici D1. Kontroly se týkaly způsobu parkování kamionů zejména v nočních hodinách a časných ranních hodinách, kdy je snížená viditelnost.

Denně se totiž stává, že řidiči kamionů odstavují své jízdní soupravy na nájezdech a sjezdech z dálnice D1, nebo dokonce parkují přímo na dálničním tělese v prostoru připojovacích pruhů nebo na krajnici.

 

„Parkování kamionů na dálnici v místech, která nejsou určena k parkování, je velice nebezpečným jevem, který bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu. Proto se na podobné kontroly zaměřujeme a budeme zaměřovat v rámci běžného výkonu služby i v dalším období,“ uvedl npor. Jiří Chvátal, zástupce vedoucí Dálničního oddělení ve Velkém Beranově, který byl velitelem dnešní akce.

Odstavené kamiony představují obrovské riziko pro projíždějící řidiče, kteří mohou špatně stojící jízdní soupravu snadno přehlédnout a pak dochází k naprosto zbytečným a většinou velice vážným dopravním nehodám, které pak omezují na dlouhé hodiny průjezdnost dálnice.

Třicet jedna přestupků

Policisté v rámci dnešní akce zjistili celkem 31 porušení právních předpisů. Všechna porušení se týkala špatného parkování. Všechny tyto přestupky policisté vyřešili uložením blokové pokuty v příkazním řízení na místě. Řidiče policisté vyzvali, aby místo, kde nesprávně parkovali, opustili a zaparkovali jízdní soupravu na místě k tomu určeném tak, jak ukládá zákon o provozu na pozemních komunikacích. 

Zdroj: Tisková zpráva Policie kraje Vysočina
 

Dále doporučujeme