02. října 2023
2 minuty čtení

Policisté hledají svědky nedělní nehody v Habrech

Havlíčkobrodští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci v rámci šetření dopravní nehody, ke které došlo v neděli 1. října v katastru obce Habry.

Policisté žádají veřejnost o spolupráci, potřebují, aby se přihlásili případní svědci dopravní nehody nebo řidiči, kteří místem projížděli bezprostředně před nebo po nehodě, a mohli by tak poskytnout důležité informace k okolnostem dopravní nehody.
K dopravní nehodě došlo v neděli 1. října přibližně deset minut po páté hodině odpoledne na silnici I/38 mezi obcemi Kámen a Olšinky. Na základě dosavadního šetření policisté zjistili, že řidička osobního vozidla Peugeot strhla řízení, aby zabránila střetu s protijedoucím osobním vozidlem modré barvy, které předjíždělo kolonu vozidel ve směru od obce Kámen. Při úhybném manévru dostala řidička s vozidlem smyk, přejela do protisměru, kde došlo ke střetu s protijedoucím motocyklem Honda. Po střetu byla vozidla odhozena na svodidla. Řidič modrého osobního vozidla v jízdě pokračoval.
Při dopravní nehodě došlo ke zranění obou řidičů.
Dechové zkoušky byly u řidičů dopravní nehody negativní. Policisté provedli šetření, ohledání a zadokumentování.
Vlivem dopravní nehody došlo k předběžně vyčíslené škodě za více než 180 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté nadále šetří.
Žádáme svědky dopravní nehody, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté se zároveň obracejí na řidiče, kteří místem projížděli a mají ve vozidle palubní kameru, která průběh dopravní nehody, případně situaci těsně před nebo po ní zaznamenala, aby se přihlásili.

Zdroj a foto: Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina