06. prosince 2022
2 minuty čtení

Policie dnes kvůli počasí eviduje na Vysočině 20 nehod, byly s lehkými zraněními

Policie dnes na Vysočině kvůli sněžení nebo pádů stromů přijala oznámení o 20 dopravních nehodách, zranění, která při nich lidé utrpěli, byla jen lehká. Některé nehody podle mluvčí policie Dany Čírtkové mohli řidiči řešit bez asistence policie. Sníh a popadané stromy dnes komplikovaly i provoz na železnici. Mezi Dobronínem a Jihlavou se provoz podařilo okolo 15:00 obnovit.

U Náměště nad Oslavou byla dnes asi pět hodin neprůjezdná silnice I/23 kvůli uvízlému nákladnímu autu. Provoz byl plně obnoven před 11:00. V době uzavírky musela auta jezdit po objízdné trase přes několik obcí v okolí uzavřeného úseku.

Hasiči měli dnes do 15:00 přes 70 výjezdů spojených s počasím, hlavně kvůli odklízení popadaných větví a stromů, někde také pomáhali s vytažením zapadlých aut, vyplývá z informací na jejich webu.

Bez dodávek elektřiny zůstává na Vysočině kvůli sněžení a pádům větví či stromů asi 3500 domácností na Pelhřimovsku. Na Havlíčkobrodsku se dodávky podařilo obnovit před polednem. Vyplývá to z vyjádření zástupců dodavatelů elektřiny.

Zdroj: čtk, foto: redakce