23. března 2022
2 minuty čtení

Policie bude na téměř 60 místech Vysočiny kontrolovat rychlost, místa vytipovala i veřejnost

Ve čtvrtek 24. března 2022 se po celé České republice uskuteční  dopravněbezpečnostní akce SPEED MARATON. Jak už z názvu patrno, půjde tu o rychlost. Policejní kontroly se nevyhnou ani naší Vysočině, očekávat je můžete na téměř 60 místech. Zajímavostí je, že do této akce mohla svým způsobem "mluvit" i veřejnost, a to svými návrhy na lokality, kde by bylo dobré rychlost měřit. 

Nohu z plynu...

Již sedmým rokem proběhne na našich silnicích celoevropská dopravně bezpečnostní akce s názvem SPEED MARATHON, kterou pořádá organizace ROADPOL. Akce je zaměřena na dodržování stanovených rychlostních limitů, a to v obci i mimo obec.

Policie České republiky na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit bude provádět po celý den měření rychlosti. Nebyli to ale jen policisté, kteří vybírali místa, kde se bude provádět měření, byla to i široká veřejnost. Ta mohla Policii České republiky navrhnout místa, která považuje za riziková, a to prostřednictvím webového portálu. https://www.bezpecnecesty.cz/cz/dopravni-informace-mapy/speedmarathon. 

Měření se uskuteční na přibližně 950 místech.

Zdroj: Informační servis Policie ČR, ČTK