18. listopadu 2022
2 minuty čtení

Pojďme zachránit Duklu, vyzývá jihlavský hokejový klub své fanoušky

Cílem kampaně s názvem „POJĎME ZACHRÁNIT DUKLU"  je pokus o zajištění finanční stability klubu ve velmi složité sezóně. Pomoci a podpořit svůj oblíbený klub mohou fanoušci nákupem permanentních vstupenek. Důvodem výzvy je současná ekonomická situace, která je spojená s nemožností využívat vlastní stadion v kombinaci s globální energetickou krizí.

„Při sestavování plánů na nadcházející sezónu jsme v podstatě přesně počítali s dojížděním a různými novými náklady a našim předpokladům odpovídá i výše podpory od partnerů. Co jsme nemohli odhadnout, je globální situace, která ovlivňuje návštěvnost zápasů a příjmy ze vstupného nám výrazně chybí,“ připouští jednatel HC Dukla Jihlava Bedřich Ščerban.

Majitelem klubu je Statutární město Jihlava, jehož vedení aktuálně řeší s ohledem na budoucnost hokeje a dalších bruslařských sportů především výstavbu nové multifunkční haly. „Chápeme problémy, které klub řeší. My musíme myslet na celou řadu dalších záležitostí a zajistit fungování města. Vedení Dukly má naši podporu a oceňujeme, že se sami snaží řešit situaci,“ komentoval akci primátor města Petr Ryška, který sám přislíbil nákup několika kusů permanentek. 

V extraligové sezóně byla průměrná návštěvnost přes 4660 lidí, v ročníku před covidem do ochozů chodilo průměrně 2030 fanoušků. Aktuální počty kolem 700 lidí jsou pro klubovou kasu problémem. Cílem akce je se prodejem permanentek dostat do průměru předchozích ročníků.

„Všichni chceme v Jihlavě novou halu a extraligu a všichni máme možnost něco pro Duklu a zachování hokeje udělat. Tak nečekejme, co a jak udělají jiní, ale pojďme to udělat,“ vyzývá Bedřich Ščerban. 

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci
Foto: HC Dukla Jihlava