06. listopadu 2023
2 minuty čtení

Podzimní potravinová sbírka proběhne v Jihlavě na sv. Martina

V sobotu 11. listopadu budou lidé mít možnost přispět do podzimní Sbírky potravin, jedné z největších celorepublikových dobročinných akcí. Dárci mohou věnovat lidem v nouzi základní trvanlivé potraviny, drogistické zboží či hygienické potřeby a dětskou výživu.

Pracovníci a dobrovolníci Oblastní charity Jihlava budou zajišťovat sbírku potravin v jihlavském supermarketu Lidl na ulici Okružní od 8 do 18 hodin. Sbírka se koná dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Je projevem solidarity s lidmi v hmotné nouzi, kteří nemají dostatek peněz na pokrytí základních potřeb.
Darované potraviny jsou rozdělovány potřebným lidem, kteří jsou klienty Oblastní charity Jihlava, nebo mají potvrzení o hmotné nouzi od příslušné instituce.

„Potraviny vydáváme osobám v nouzi, které k nám pošle úřad nebo klientům našich služeb. Nejčastěji pomoc poskytujeme matkám samoživitelkám a seniorům. Pomáháme i osobám bez domova, nebo rodinám, které se ocitly v momentální nouzi vlivem různých okolností,“ uvedla Ida Kopalová Mitisková, koordinátorka Sbírky potravin z jihlavské Charity. Za rok 2023 bylo prozatím osobám v nouzi vydáno celkem 305 balíčků potravin a 131 balíčků hygieny, přičemž některé balíčky byly pro vícečetné rodiny. Z materiální pomoci bylo v součtu podpořeno cca 800 osob.

Zdroj a foto: Oblastní charita Jihlava