10. října 2022
2 minuty čtení

Počet nezaměstnaných na Jihlavsku neroste. Firmy tu shánějí skoro tři tisíce pracovníků

Nezaměstnanost na Vysočině se v září zvýšila o jednu desetinu procentního bodu na 2,8 procenta. Bez práce bylo v tomto kraji ke konci minulého měsíce 9696 lidí, o 115 víc než v srpnu. Z okresů kraje se růst netýkal Jihlavska a dále Žďárska. Mírně klesla nabídka volných pracovních míst, zaměstnavatelé v tomto kraji hledali na konci září 9 417 lidí. 

Počet volných pracovních míst se na Vysočině minulý měsíc snížil o 75. Nejvíc lidí hledaly firmy na Jihlavsku, jimž scházelo přes 2900 pracovníků. Druhý nejvyšší počet volných míst mělo Pelhřimovsko, kde bylo volných skoro 2300 pracovních pozic. Nejméně, okolo 1100 volných míst, bylo na Žďársku.

Jihlavsko stejně jako v srpnu

Nezaměstnanost se minulý měsíc zvýšila ve třech z pěti okresů kraje, na Havlíčkobrodsku, Pelhřimovsku a na Třebíčsku, a to shodně o jednu desetinu procentního bodu. Na Žďársku nezaměstnanost o jednu desetinu procentního bodu klesla a na Jihlavsku zůstala stejná jako v srpnu.

Nezaměstnanost se na Vysočině v tomto roce postupně mírně zvyšuje od července, zatímco předtím od března klesala.V ČR byla minulý měsíc nezaměstnanost 3,5 procenta. Nejvyšší nezaměstnanost měl Ústecký kraj s 5,3 procenta, nejméně lidí bez práce bylo v Pardubickém kraji, který měl nezaměstnanost 2,5 procenta.

Zdroj: čtk, foto: redakce