08. října 2023
2 minuty čtení

Po válce v šest hodin večer

V pátek a v sobotu 6. a 7. října 2023 se v Kulturním domě Ostrov a v Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě konal 33. Podzimní knižní veletrh.

Motto veletrhu, který tento víkend hostil Havlíčkův Brod znělo: Po válce v šest hodin večer. Jde o výraz solidarity s napadenou Ukrajinou, také o poctu Jaroslavu Haškovi.

Na akci se sešlo více než 140 vystavovatelů, součástí programu byly mj. živě vysílané rozhovory, besedy a autogramiády.

„Spisovatelé, ilustrátoři, překladatelé, novináři, nakladatelé, knihkupci, čtenáři - ti všichni se opět sešli, aby z Vysočiny vyslali zbytku světa zprávu, že knihy jsou tu pořád s námi, že žijí, že je o ně zájem a že se rodí stále nové a nové. A z těch nově narozených odborníci vybrali, ocenili a odměnili ty nejzajímavější a nejpovedenější již tradičně v naší Krajské knihovně Vysočiny v rámci Večera nejkrásnějších knih. S radostí a úctou jsem předal jednu z cen, Cenu Kraje Vysočina, za nejkrásnější knihu Vysočiny dílu Spory o Jana Žižku autora prof Petra Čorneje zástupcům Spolku za záchranu domu Jana Zrzavého," uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, pochválil organizátory za skvěle připravený veletrh i za rockovou tečku v podání legendy českého bigbítu Pražského výběru.

Zdroj: www.hejkal.cz
Foto: Vítězslav Schrek, hejtman Kraje Vysočina