30. července 2022
3 minuty čtení

Plážový volejbal na jihlavském náměstí? A proč by ne!

Ještě příští týden bude na jihlavském náměstí možnost zahrát si petanque, poté jej nechá město rozebrat a postaví hřiště nové. Tentokrát na beach volejbal. V srpnu bude totiž Jihlava poprvé v historii hostit finále mistrovství ČR v tomto sportu.

„Hostit Mistrovství ČR v beach volejbale je pro Jihlavu obrovská pocta.  A zaslouží si, aby prostor, kde se bude konat, byl v samém centru. Proto necháme hřiště pro tuto příležitost vybudovat právě na Masarykově náměstí,“ vysvětlil náměstek primátorky Petr Ryška.

Pořádání mistrovství ČR v Jihlavě předcházely celostátní turnaje Českého poháru mládeže i dospělých v beach volejbalu v předchozích šesti letech. „Pořadatelství pak bylo městu uděleno na základě dobře zajištěných akcí na Vodním ráji,“ uvedl Zdeněk Mandl, předseda pořádající organizace Beachvolley Sport.

Turnaj osobností

Beach volejbal si budou moci na Masarykově náměstí zahrát také zájemci z řad veřejnosti. A to před prvním turnajem od pondělí 15. do středy 17. srpna a mezi turnaji opět od pondělí do středy. Konkrétní hodiny budou upřesněny. Vstup na kurty bude zdarma, míč se bude na Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí půjčovat oproti záloze.

V plánu je také turnaj osobností, který se na hřišti uskuteční v pondělí 22. srpna od 15 hodin. Proti sobě se utkají týmy města Jihlavy, Kraje Vysočina, HC Dukla a FC Vysočina.

Zdroj: www.jihlava.cz
Foto: pixabay.com